Diyet yapmadan evde nasıl kilo verilir - hızlı kilo kaybı için beslenme ve egzersizler

Fazla kilolu olanlar arasında herhangi bir diyete bağlı kalmadan istenmeyen kilolardan kurtulmanın imkansız olduğu gibi bir yanılgı var.

Yine de birçoğunuz diyet yapmadan hızlı bir şekilde nasıl kilo vereceğinizi merak etmiş olmalısınız. Diyette ani bir değişiklik veya yiyecek miktarının kısıtlanması gastrointestinal sistemde ciddi arızalara yol açabilir ve bu sağlık için tehlikelidir. Yine de, "şişman adamlar"ın bile kendilerini açlık grevleri ve katı diyetlerle tüketmeden nefret ettikleri yağlardan ayrılmalarının yolları var.

kilo verme egzersizleri fotoğraf 1

Diyetler ve haplar olmadan evde kilo kaybı için egzersizler

Günlük rutinin kasırgasında çoğu insanın spor salonunu, fitness merkezini veya yüzme havuzunu ziyaret etmek için ne zamanı ne de enerjisi vardır. Kendilerini böyle bir durumda bulan insanlar için uzmanlar evde kilo vermek için birçok spor kompleksi geliştirdiler. 50 yaşın üzerinde olsanız bile neredeyse herkese yardımcı olacak egzersizler var.

 • En önemli şey ısınma. Kaslara iyi bir ısınma yapmazsanız, kendinize zarar verebilirsiniz: sırtınız veya boynunuz "sıkışır" veya daha da kötüsü olabilir. Hafif egzersizler onun için uygundur - yürüme, eğme, "değirmen". En önemli şey ısınma sırasında vücudun tüm bölümlerinin hareket etmesi ve çalışmasıdır.
 • Pompalama basın. Göbek yağını kaybetmek isteyenler için bu bir zorunluluktur. Farklı seçenekler var, herhangi birini seçebilirsiniz. En etkilileri, yüzüstü pozisyonda birkaç saniye havada tutarak gövdeyi dizlerden bükülü bacaklara kaldırmak ve bacakları yerden 10-15 cm yukarı kaldırmaktır.
 • ağız kavgası. Kalça bölgesindeki yağları alıp güzel bir şekil vermek isteyenlerin vazgeçilmezi. Çömelme sırasında bacakların genişliğine dikkat etmeye değer, farklı kas gruplarındaki yük buna bağlıdır. Uylukların zemine paralel olması ve bacakların omuzlardan daha geniş olmaması için sığ çömelmek en iyisidir.
 • Bel modelleme. Germe bu konuda çok yardımcı olur. Sağ el yukarıda, sol el sol uyluğun dışında. Bu pozisyonda birkaç saniye oyalanarak, sola ve biraz öne doğru derin bir eğim yapıyoruz. 10 yaklaşım yapıyoruz ve el değiştiriyoruz. Bir sonraki ayakta streç. Bir kolunuzu yukarı kaldırın, ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Bacak, bel, karın, sırt ve kol iç yüzeyinin kaslarının aynı anda gergin olduğunu hissedene kadar geriliriz. 10 yaklaşımdan sonra el değiştirin.
 • İp ve çember egzersizleri. Canlandırıcı bir müzik veya ilginç bir sesli kitap onları ilginç ve hafif yapacak ve etkisi tek kelimeyle harika olacak.
kilo kaybı için egzersiz fotoğraf 2

Evde hızlı kilo kaybı için diyet ne olmalıdır

Katı diyetlere oturmak, sadece düşük kalorili yiyecekler yemek, fazla kilolardan kurtulmak adına mutfak alışkanlıklarınızı büyük ölçüde değiştirmek hiç gerekli değildir. Birkaç basit kuralı takip etmek yeterlidir ve bu süreç o kadar "korkutucu" görünmeyecektir.

 • İlk kural, günde en az bir veya iki litre olmak üzere bol miktarda sade su içmektir. Buna alışmanız gerekiyor, zaman alacak. Su, toksinleri ve toksinleri vücuttan "yıkayacaktır" ve yemekten yarım saat önce tam bir bardak içerseniz, açlık hissi artık o kadar keskin olmayacaktır.
 • Beslenme kesirli olmalıdır: azar azar, ancak sıklıkla. Günde 6 defaya kadar yiyebilirsiniz, asıl mesele porsiyonların küçük olmasıdır.
 • Tüm yiyecekler çok iyi çiğnenmelidir, böylece tokluk hissi daha hızlı gelecektir. İyi çiğnenmiş yiyecekler mide tarafından daha hızlı sindirilir ve daha iyi emilir.
 • Son yemek en geç 19. 00-20. 00 arasıdır. Az miktarda rafine yağ içeren hafif bir sebze salatası ile akşam yemeği yemek daha iyidir.
 • Haşlanmış veya buğulanmış yemeklere geçmeyi deneyin. Böylece yiyeceklerde daha fazla vitamin depolanır ve kızartma, tütsüleme, dekapaj, ne ürünler ne de vücut kesinlikle fayda sağlamaz.
 • Daha fazla sebze, meyve yiyin (özellikle yağ yakıcılar - lahana, kereviz, salatalık, greyfurt, ananas). Ve balık, mantar ve yağsız etten birçok harika ve lezzetli düşük kalorili yemek pişirebilirsiniz.
 • Tahıl veya yulaf ezmesi karışımından yapılan yulaf lapası, onlara meyve veya taze çilek parçaları eklerseniz de lezzetli olabilir.

Tavsiye! İnternette yüksek kalorili yiyecekler hakkında okuyun ve kesinlikle sabah kahvenizi bir bardak taze sıkılmış meyve suyuyla değiştirmek, bir paket cips ile değil bir elma ile atıştırmalık almak ve akşam yemeği için "smooch" yapmak isteyeceksiniz. pizza değil, sebzeli bir parça haşlanmış balık. Bu, diyet yapmadan kolay ve hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde neler pişirilebilir: Evde hızlı kilo vermek için örnek bir menü

Gün için yaklaşık bir menü aşağıdaki gibi olabilir (sabahları ve öğün aralarında suyu unutmayınız! ):

 • Kahvaltı: yeşil çay veya sütlü çay, meyveli veya çırpılmış yumurtalı yulaf lapası veya süzme peynir.
 • Aperatif: meyve, sebze veya kefir
 • Öğle yemeği: Sebze çorbası, salata, haşlanmış et veya balık, komposto veya jöle.
 • Aperatif: meyveler, sebzeler, komposto.
 • Akşam yemeği: karabuğday veya salata ile balık (deniz ürünleri) veya süzme peynir.
 • Yatmadan bir veya iki saat önce, gerçekten yemek istiyorsanız, bir şey - kefir, salatalık, greyfurt.

Menü, düşük kalorili yiyeceklerden çeşitli lezzetli yemekleri değiştirerek sonsuz çeşitlilikte olabilir.

kilo vermek için sebzeler

Kilo verme sürecine karmaşık bir şekilde yaklaşırsanız, spor, banyo, vücut sargısı, masaj, günlük diyet, kötü alışkanlıklardan vazgeçme ve günlük bir rutin takip ederseniz, sizi ve çevrenizdekileri etkileyecek sonuçlara ulaşabilirsiniz. spor salonunda sıkı çalışmaktan daha az değil.

Düzenli vitamin alımı, başka bir beslenme sistemine ağrısız kademeli geçişi sağlayacak, stres zamanlarında vücudu destekleyecektir. Artık evde diyet yapmadan nasıl kilo verebileceğinizi biliyorsunuz. Devam et, her şey yoluna girecek!